خرید و فروش آپارتمان در شهرک اکباتان منطقه ۵ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در شهرک اکباتان

شهرک اکباتان، شهرکی بزرگ و مجهز در غرب تهران است که در منطقه ۵ شهرداری واقع شده است. شهرک اکباتان از شرق به شهرک آپادانا و کوی بیمه، از غرب به بلوار استادیوم آزادی، از جنوب به بزرگراه لشکری و از شمال به بزرگراه باکری محدود می شود. اولین واحد‌های این شهرک از سال ۱۳۵۶ به فروش رفت و اولین ساکنان این شهرک کارمندان دولت بودند. به دلیل ویژگی‌ها و امکانات فوق‌العاده‌ای که این شهرک دارد افراد زیادی متقاضی خرید آپارتمان در شهرک اکباتان هستند. قیمت خرید آپارتمان در شهرک اکباتان تهران در محدوده‌ی متری ۱۰ میلیون تومان تا متری ۲۵ میلیون تومان است که بستگی به امکانات ساختمان دارد.

از ویژگی‌های ساختمانی شهرک اکباتان، می توان به وجود خانه‌های ۱ تا ۴ خوابه در این شهرک اشاره کرد که متراژ آن‌ها از ۴۳ متر‌مربع آغاز و تا ۱۹۶ مترمربع می‌رسد. ساختمان‌های شهرک اکباتان، علاوه بر امکانات پایه‌ای همچون آسانسور، پارکینگ و انباری، امکانات زیادی را مطابق با استاندارد‌های ساختمان های آمریکایی در اختیار ساکنین قرار می‌دهد که از آن جمله می‌توان به امکاناتی چون مقاومت سازه‌ها در مقابل زلزله تا ۹ ریشتر، آپارتمان‌های نورگیر، فضای سبز زیاد و... اشاره کرد.

بزرگترین شهرک مسکونی ایران

شهرک اکباتان، بزرگ‌ ترین شهرک مسکونی ایران است که در حدود دهه ۵۰ ساخت آن آغاز شد و با توجه به پیشرفت‌هایی که در این شهرک صورت گرفت، علاوه بر افزایش جمعیت و پیشرفت امکانات، امروزه به عنوان یک محله شناخته می‌شود. ساختمان‌های این شهرک در ۳ فاز ساخته شده‌اند که بصورت کلی دارای ۳۳ بلوک و بیش از ۱۵۶۰۰ واحد مسکونی است. ساختمان‌های این شهرک در ۵، ۹، ۱۲ و ۱۵ طبقه ساخته شده‌اند و از نظر نقشه با یکدیگر تفاوت دارند. فاز ۱ دارای ۱۰ بلوک، فاز ۲ دارای ۱۹ بلوک و فاز ۳ که چند سال پس از دو فاز دیگر ساخته شد،‌دارای ۴ بلوک است.

امکانات شهرک اکباتان و دسترسی ‌های آن

یکی از ویژگی‌هایی که شهرک اکباتان را در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌دهد، دسترسی مناسب این شهرک است که علاوه‌بر ایستگاه متروی اختصاصی، یک خط ویژه اتوبوسرانی نیز از شهرک اکباتان به متروی صادقیه وجود دارد. علاوه‌بر این ساکنین می‌توانند از تاکسی‌ها نیز برای رفت و آمد استفاده کنند.

امکانات رفاهی شهرک اکباتان به قدری گسترده است که ساکنین این شهرک تقریباً تمام نیاز خود را در شهرک برطرف می‌کنند و افراد زیادی که در مجاورت این شهرک ساکن هستند نیز از این امکانات استفاده می کنند. در شهرک اکباتان تعداد زیادی مدرسه وجود دارد که می‌توان به تفکیک فاز به مدارسی همچون دبیرستان پسرانه شهید عمو‌ییان در فاز ۱، راهنمایی پسرانه جابر ابن حیان و هنرستان فنی دخترانه اکباتان در فاز ۲ و مدرسه پسرانه اشرفی اصفهانی در فاز ۳ اشاره کرد. مراکز درمانی این شهرک، شامل بیمارستان صارم، خانه سلامت و چند داروخانه است. شهرک اکباتان در هر فاز یک مسجد دارد، این مساجد شامل مسجد بعثت در فاز ۱، مسجد امام خمینی (ره) در فاز ۲ و مسجد امام رضا (ع) در فاز ۳ است.

شهرک اکباتان، به دلیل وسعت و جمعیتی که دارد، یک محله محسوب می‌شود و به همین دلیل دارای یک سرای محله و یک دفتر شورایاری است. از امکانات ورزشی شهرک اکباتان می‌توان به دو ورزشگاه به نام‌های ورزشگاه راه آهن و مجموعه فرهنگی ورزشی دستگردی اشاره کرد،‌ علاوه‌بر این شهرک اکباتان دارای تعدادی باشگاه ورزشی از جمله باشگاه ورزشی پاس، باشگاه سنگنوردی اکباتان و استخر صنایع هوایی است. فروشگاه‌ها و مراکز خرید شهرک اکباتان به خوبی پاسخگوی نیاز ساکنین این شهرک است. از مراکز خرید شهرک اکباتان می‌توان به دو بازار میوه و تره‌بار، مجتمع تجاری گل‌ها، مگا مال و... اشاره کرد.

به دلیل دسترسی‌ها و امکانات فوق‌العاده شهرک اکباتان و همچنین آرامش و امنیتی که در این شهرک برقرار است افراد زیادی علاقمند خرید آپارتمان در شهرک اکباتان هستند. همچنین طبق آمار املاک این منطقه، تعداد متقاضیان رهن و اجاره آپارتمان در شهرک اکباتان نیز زیاد است.

tehrancity