خرید و فروش آپارتمان در جنت آباد منطقه ۵ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در جنت آباد

محله جنت آباد یکی از محله‌های پرطرفدار در غرب تهران است که به سه بخش کلی جنت آباد شمالی، جنت آباد مرکزی و همین‌طور جنت آباد جنوبی تقسیم می‌شود. این منطقه با داشتن آرامشی نسبی به عنوان یکی از ایده‌آل‌ترین انتخاب‌ها برای خرید آپارتمان در غرب تهران شناخته می‌شود.

محله جنت آباد در ناحیه ۷ شهرداری منطقه ۵ تهران قرار دارد و از سمت غرب به شهران، از شمال به سیمون بولیوار، از شرق به پونک و چهار دیواری و همین‌طور از جنوب نیز به محله‌های صادقیه، بزرگراه آیت‌الله کاشانی و اتوبان ستاری ارتباط پیدا می‌کند. به همین دلیل نیز این محله از نظر دسترسی به مناطق پر رفت‌وآمد جایگاه بسیار خوبی دارد.

یکی از مسایلی که باعث شهرت این محله و همین‌طور معیارهای مهم برای خرید آپارتمان در جنت آباد به شمار می‌آید آب‌وهوای خوب آن است. بافت این محله غالباً مسکونی و نوساز است و علاوه بر هوای پاک، آرامش و خلوتی آن نیز برای آن دسته از افرادی که به دنبال محله‌ای آرامش‌بخش هستند انتخاب خوبی به شمار می‌آید. در محله جنت آباد و به خصوص کوچه‌های آن برخلاف بسیاری از محلات دیگر شهر تهران، جای پارک به وفور وجود دارد و هیچ خبری هم از سروصدا و شلوغی نخواهد بود.

لازم به ذکر است که در محله جنت آباد تهران ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی تمرکز کمتری دارند و همین موضوع نیز به کاهش رفت‌وآمدهای اضافی در این محله و همین‌طور افزایش آرامش و دنجی کوچه‌ها کمک بسیاری می‌کند.

قیمت آپارتمان در غرب تهران

به طور کلی اگر تصمیم به خرید ملک در غرب تهران و به خصوص خرید آپارتمان در جنت آباد دارید باید با قیمت املاک فروشی نوساز و یا قدیمی آشنا باشید. در یک نگاه می‌توان گفت که سطح قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد متوسط رو به بالا است.

به طوری کلی از چیزی حدود متری ۱۰ میلیون تومان تا بیش از متری ۲۰ میلیون تومان قابل پیش‌بینی خواهد بود. بنابراین شرایط خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی، خرید آپارتمان در جنت آباد مرکزی و همین‌طور خرید آپارتمان در جنت آباد جنوبی می‌تواند طبیعتاً با توجه به ویژگی‌های کلی ملک قابل‌تغییر باشد.

امکانات جنت آباد و دسترسی‌های آن

خرید آپارتمان در جنت آباد می‌تواند مزایای بسیاری را برایتان به دنبال داشته باشد، چراکه امکانات و دسترسی‌های آن بسیار قابل‌قبول خواهد بود. در وهله اول اگر بخواهیم مراکز خرید محله جنت آباد را بررسی کنیم می‌توانیم به بازار میوه و تره‌بار، بازار بزرگ جنت در تقاطع بزرگراه آبشناسان و همین‌طور خیابان جنت آباد جهت خریدهای روزانه و همین‌طور پاساژهایی همچون پاساژ طوبی، فروشگاه شهروند و فروشگاه افق کوروش اشاره کنیم.

این منطقه از نظر مذهبی نیز جایگاه خوبی دارد، چراکه مراکز مذهبی آن شامل مسجد ولی‌الله اعظم در نزدیکی بلوار بعثت و همین‌طور مسجد جامع انصاالمهدی در خیابان المهدی می‌شوند که تمامی مراسم مذهبی از جمله اعیاد، عزاداری‌ها و همین‌طور نمازهای یومیه را به طور کامل برپا می‌کنند.

از جمله امکانات لازم موجود در منطقه جنت آباد وجود درمانگاه‌های شبانه‌روزی جنت آباد، درمانگاه شبانه‌روزی ایلیاد در خیابان اقاقیا و همین‌طور کلینیک توان‌بخشی جنت آباد است که در کنار داروخانه‌های متعدد واقع در این منطقه، پکیج درمانی کاملی را شکل می‌دهند. محله جنت آباد از اماکن تفریحی نیز بی‌نصیب نمانده است، تا جایی که می‌توان به مراکزی همچون بوستان بهاره، بوستان میلاد و همین‌طور بوستان شبنم نیز اشاره کرد.

دسترسی‌های محلی منطقه جنت آباد نیز حرفی برای گفتن دارد. به طور کلی می‌توان گفت که با خرید آپارتمان در جنت آباد می‌توانید به راحتی به بزرگراه نیایش، بزرگراه همت، بزرگراه اشرفی اصفهانی، بزرگراه باکری، بزرگراه ستاری و همین‌طور آیت‌الله کاشانی دسترسی داشته باشید. با این حال باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در محله جنت آباد هیچ ایستگاه مترویی ندارد و همین موضوع نیز می‌تواند یکی از نقاط ضعف این محله به شمار آید. 

tehrancity