محله های مرتبط

خرید آپارتمان در تهرانپارس

تهرانپارس یکی از محله‌های معروف در شرق و شمال شرق تهران است که در منطقه ۴ شهرداری قرار دارد. این محله از شرق به خیابان سلطانی، از غرب به بزرگراه باقری، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه زین‌الدین محدود می‌شود، همچنین بلوار شاهد (بلوار پروین) این محله را به تهرانپارس شرقی و تهرانپارس غربی تقسیم کرده‌ است. این محله با گلشن، جوادیه تهرانپارس، حکیمیه، استخر و نارمک مجاور است. از خیابان‌ها و میادین مهم تهرانپارس می‌توان به بلوار آیت الله خوشوقت (تیرانداز)، بلوار شاهد‌ (پروین)، فلکه قمر بنی‌هاشم (فلکه اول تهرانپارس)، چهار راه اشراق (فلکه دوم تهرانپارس)، فلکه سجادیه (فلکه سوم تهرانپارس) و خیابان جشنواره اشاره کرد.

تهرانپارس به سبک خیابان‌کشی مدرن و چهار میدان اصلی‌اش معروف است و بافت آن اغلب آپارتمان‌های نوساز و خانه‌های ویلایی است. این محله یکی از محله‌های پرطرفدار شهر تهران است و افراد زیادی متقاضی خرید آپارتمان در تهرانپارس هستند. سطح قیمت خرید آپارتمان در تهرانپارس متوسط رو به بالاست و در محدوده متری ۱۲ میلیون تومان تا متری ۳۷ میلیون تومان قرار می‌گیرد.

خرید آپارتمان در شرق تهران

شرق تهران دارای مناطق و محله‌های مختلفی است که قیمت مسکن در این محله‌ها، به امکانات محله و ویژگی‌ها و متراژ آپارتمان مسکونی بستگی دارد، البته بطور کلی قیمت ملک در این مناطق از مناطق شمالی و برخی مناطق غربی شهر تهران کم‌تر است. منطقه‌های ۴، ۸، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ‌و همچنین بخش شرقی مناطق ۳، ۷ و ۱۲ مناطق شرق شهر تهران هستند. محله‌های شرق تهران شامل هروی، ساقدوش، شمیران، رسالت،‌ هنگام، تهرانپارس، حکیمیه، تهران نو، شمیران نو، دلاوران، سراج، استخر، امام حسین، افسریه، مسعودیه، پیروزی، دماوند، هفت حوض، لویزان، قاسم‌آباد، پدرثانی، نارمک، خاک سفید، سرخه حصار، مجیدیه، نظام آباد، آهنگ شرقی، آهنگ غربی و...هستند. قیمت آپارتمان در این محله‌ها با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت ممکن است بین دو محله مجاور وجود داشته باشد. بنابراین افرادی که قصد سکونت در شرق تهران را دارند، می‌توانند با توجه به بودجه، امکانات و ویژگی‌های مورد‌نظر خود، محله و آپارتمان مناسبی را انتخاب کنند.

امکانات محله تهرانپارس و دسترسی های آن

از دسترسی‌های محله تهرانپارس می‌توان به بزرگراه بابایی، بزرگراه باقری، بزرگراه رسالت، بزرگراه یاسینی و بزرگراه زین الدین اشاره کرد که عبور و مرور با خودروی شخصی به این محله را تسهیل می‌کنند. از ویژگی‌های شاخص تهرانپارس که سبب شده افراد زیادی خواهان خرید آپارتمان در تهرانپارس و سکونت در این محله باشند، ‌دسترسی فوق‌العاده به این محله توسط وسایل حمل و نقل عمومی یعنی مترو، BRT، اتوبوس‌های شرکت واحد و تاکسی است. توسط سه ایستگاه متروی تهرانپارس، فرهنگسرا و شهید باقری،‌همچنین توسط خط اتوبوس تندروی چهار راه تهرانپارس-میدان آزادی می توان به این محله دسترسی پیدا کرد. خطوط اتوبوسرانی شرکت واحد و تاکسی ها نیز از نقاط مختلف شهر تهران به تهرانپارس سرویس دارند.

علیرغم تراکم جمعیت بالای تهرانپارس، این محله از امکانات سکونت خوبی برخوردار است و نیاز ساکنین این محله را به خوبی پاسخگوست. در این محله تعداد زیادی مراکز آموزشی از جمله مدارس، آموزشگاه‌های زبان، آموزشگاه‌های هنری، فرهنگی و... وجود دارند. دو بیمارستان بزرگ به نام‌های بیمارستان تهرانپارس و بیمارستان جامع بانوان آرش و همچنین چندین درمانگاه، کلینیک و داروخانه، مراکز درمانی این محله را تشکیل می‌دهند.

مراکز خرید این محله شامل مجتمع تجاری سپید، مجتمع تجاری نارسیس و... و مساجد این محله شامل مسجد امیر‌المومنین، مسجد بهشتی، مسجد الاحرار و... است. در این محله بوستان‌هایی همچون بوستان اطلس، بوستان گلواژه، بوستان گلبرگ و مراکز دولتی همچون شرکت برق منطقه تهرانپارس، شرکت آب و فاضلاب منطقه ۲، شهرداری ناحیه ۵ منطقه ۴ و شورای حل اختلاف قرار دارند.

tehrancity