محله های مرتبط

خرید آپارتمان در پاسداران

پاسداران یکی از محله‌های شمال تهران است که در واقع مرز بین منطقه ۳ و منطقه ۴ شهرداری تهران به شمار می‌آید. ادامه خیابان پاسداران به منطقه ۱ و میدان نیاوران می‌رسد و ابتدای خیابان اصلی آن نیز از سه‌راه ضرابخانه آغاز می‌گردد. در محدوده این منطقه محله‌های مهمی مثل ضرابخانه، گلستان، هروی، اختیاریه، فرمانیه، دروس و... قرار گرفته‌اند.

محله پاسداران از بخش شمالی به بزرگراه بابایی، از جنوب به بزرگراه شهید زین‌الدین، از شرق به بزرگراه صیاد شیرازی و همین‌طور از غرب نیز به خیابان پاسداران محدود می‌شود. در این منطقه هم طبقه مرفه جامعه زندگی می‌کنند و هم طبقه متوسط. اگر تصمیم به خرید آپارتمان در پاسداران دارید باید این را بگوییم که محله پاسداران یکی از محله‌های گرم و خوش آب و هوایی است که در هر ۴ فصل سال می‌تواند تغییرات آن را به خوبی حس کرد.

یکی از ویژگی‌های منطقه پاسداران وجود خانه‌هایی نوساز و یا قدیمی با متراژ بالا است. درست است که ملک و املاک موجود در این منطقه تنوع زیادی دارند ولی پیدا کردن خانه‌ای بزرگ در این منطقه کار بسیار راحتی خواهد بود. طبیعتاً با توجه به ویژگی‌هایی اعم از متراژ بنا، سال ساخت و... می‌توان انتظار داشت که قیمت خرید آپارتمان در پاسداران تهران متفاوت باشد. در نتیجه توصیه ما این است که پیش از هر چیز آگهی خرید آپارتمان در پاسداران را در وب‌سایت‌هایی مثل ihome.ir بررسی کنید.

برای خرید آپارتمان در پاسداران نمی‌توان قیمت دقیقی را مشخص کرد، با این حال بازه‌ای کلی از چیزی حدود متری ۲۰ میلیون تومان تا بیش از ۳۰ میلیون تومان را می‌توان تعیین نمود.

خرید خانه در شمال تهران

زندگی در شمال تهران هم دنیای خودش را دارد. کوچه و خیابان‌های سرسبز و خوش آب‌وهوایی که گاهی در میان ترافیک و شلوغی ماشین‌ها پنهان می‌شوند و گاهی نیز در سکوت و خلوتی بی‌نظیرشان. محله‌های شمال تهران تنوع بسیار زیادی دارند و ویژگی‌های هرکدام از آنها نیز با دیگری زمین تا آسمان متفاوت خواهد بود. مسیله مهم در رابطه با خرید خانه در شمال تهران آشنایی با محله‌های متفاوتی از جمله تجریش، پاسداران، نیاوران، فرشته، ولیعصر، ولنجک و... است که در نهایت نیز بتوان با توجه به سبک زندگی و همین‌طور بودجه دست به خرید خانه در شمال تهران زد.

امکانات پاسداران و دسترسی‌های آن

به طور کلی می‌توان گفت که یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد پاسداران دسترسی راحت آن به خیابان‌های اطراف است. خیابان پاسداران به دلیل نزدیکی به بسیاری مسیرهایی مثل بزرگراه صدر و صیاد شیرازی، شهید بابایی و... دسترسی بی‌نظیری به خیابان‌ها و محله‌های دیگر پیدا کرده است. علاوه بر این خطوط اتوبوس‌رانی و بی آر تی با مقصدهای رسالت، پایانه تجریش، بلوار صبا، بزرگراه شهید صدر و همین‌طور بابایی نیز در این محله وجود دارند. باید این را نیز اضافه کنیم که ایستگاه متروی نوبنیاد یکی از نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به محله پاسداران است که رفت‌وآمد ساکنین را به‌ مراتب آسان‌تر می‌کند.

محله پاسداران دارای امکانات خوبی است که از میان آنها می‌توان به مراکز درمانی از جمله بیمارستان لبافی نژاد، بیمارستان حیوانات هروی و... اشاره کرد. به علاوه آن که انواع و اقسام فروشگاه‌ها و مغازه‌های پوشاک و یا نیازمندی‌های روزانه نیز در این منطقه وجود دارند که آسایش ساکنین را فراهم می‌کنند.

در این میان می‌توان به وجود پارک جنگلی لویزان نیز اشاره کرد که در نزدیکی این محله قرار گرفته و به راحتی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. این منطقه هم‌چنین سرشار از انواع و اقسام کافه‌ها و رستوران‌هایی است که امکانات آن را تکمیل می‌کنند.

tehrancity