محله های مرتبط

خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

اگر تصمیم به خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران را دارید باید پیش از هر چیز اطلاعاتی کلی از این منطقه داشته باشید تا در نهایت بتوانید با بررسی شرایط و آشنایی با زیروبم‌های این محله دست به انتخاب بزنید. منطقه ۲۲ تهران به عنوان یکی از جدیدترین مناطق شهری تهران در شمال غرب این شهر قرار دارد که از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه ۵ شهرداری تهران، از غرب به محدوده وردآورد و همین‌طور از جنوب نیز به آزادراه تهران- کرج مرتبط می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت که این منطقه بزرگ‌ترین قطعه پایتخت به حساب می‌آید و به همین دلیل نیز تمرکز ماموران نیروی انتظامی نیز بر روی آن بسیار زیاد است، در نتیجه کلانتری‌های ۱۴۱شهرک گلستان و همین‌طور ۱۸۱ عوارضی در این منطقه فعالیت دارند.

برای خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران باید بدانید که این منطقه پیش از این به اراضی شخصی محدود بود، اما امروزه با توجه به امکان شهری جدید گسترش پیدا کرد و محله‌های بسیاری را شامل شد. به طور کلی محله‌های منطقه ۲۲ تهران شامل پیکان شهر، دهکده المپیک، شهرک گلستان، شهرک چشمه، شهرک صدرا، شهرک لاله، زیبا دشت بالا، زیبا دشت پایین، شهرک امیردژبان، شهرک نمونه سپاه، شهرک شهاب، امیرکبیر، هوانیروز، شهرک شهید باقری، شهرک کوثر، شهرک یاس، آزادشهر، شهرک آتی شهر، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، کوهستان، شهرک نگین غرب، شهرک امام رضا چیتگر، شهرک آسمان سپاه، شهرک شهید خرازی، شهرک اسکان سبز می‌نشود.

قیمت آپارتمان در دریاچه چیتگر

به طور کلی می‌توان گفت که قیمت خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران در یک بازه کلی متغیر قرار خواهد گرفت. با این حال اگر بخواهیم به طور حدودی قیمت آپارتمان در دریاچه چیتگر و خلیج فارس و منطقه ۲۲ را مطرح کنیم می‌توانیم به متری ۱۰ میلیون تومان تا بیش از متری ۲۵ میلیون تومان نیز اشاره کنیم که طبیعتاً بسته به ویژگی‌های ملک مسکونی، برج و خانه و همین‌طور متراژ بنا و نوساز بودن یا نبودن آن می‌تواند متغیر نیز باشد.

امکانات منطقه ۲۲ و دسترسی‌های آن

منطقه ۲۲ از جمله مناطقی از سطح شهر است که از امکانات خوب و همین‌طور جاذبه‌های بسیاری برخوردار است. مهم‌ترین مکان‌ها و جاذبه‌های منطقه 22 شامل ایران مال، مجموعه ورزشی آزادی، پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی خرگوش‌دره، پارک جنگلی لتمان کن، پارک جنگلی وردآورد، بام لند، دریاچه چیتگر، آبشار تهران، بوستان جوانمردان ایران، شهربازی هزار و یک شب، باغ ملی گیاه شناسی، دانشکده علوم انتظامی، هتل لکسون، استودیو محله گل و بلبل، پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه ژنتیک، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی، بنیاد علمی بین‌المللی علوم مغز و اعصاب ایران و ... می‌شوند.

این منطقه دارای ۴ ایستگاه مترو است که همین موضوع نیز باعث افزایش دسترسی آن به سایر نقاط شهر می‌گردد. این ایستگاه‌ها شامل ایستگاه مترو ورزشگاه آزادی، ایستگاه مترو ایران خودرو، ایستگاه مترو چیتگر و همین‌طور ایستگاه مترو وردآورد می‌شود.

منطقه ۲۲ تهران به لحاظ آرامش و هم‌چنین آب‌و‌هوای تمیزی که دارد برای آن دسته از افرادی که ترجیح می‌دهند در منطقه‌ای پر از آرامش و خوش آب‌وهوا زندگی کنند انتخاب خوبی به شمار می‌آید. به علاوه اینکه علاوه بر تمامی رشد و پیشرفت‌هایی که تا به حال داشته، منطقه ۲۲ تهران پتانسیل رشد بیشتری را نیز دارد و می‌توان نسبت به آینده آن خوش‌بینانه‌تر نگاه کرد.

 

tehrancity