محله های مرتبط

خرید آپارتمان در شهرک غرب

شهرک غرب، محله‌ای معروف در منطقه ۲ شهرداری تهران است که در شمال غرب تهران قرار دارد. این محله با وجود بافت مدرنی که دارد، محله جدیدی نیست و تاریخچه‌ای طولانی دارد که به دوره ناصرالدین شاه می‌رسد. شهرک غرب به خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی لوکس خود معروف است. دسترسی مناسب و امکانات این محله سبب بالا بودن قیمت خرید آپارتمان در شهرک غرب شده است.

خیابان‌های اصلی محله شهرک غرب بلوار ایران زمین، بلوار خواردین، بلوار دادمان، بلوار پاکنژاد، خیابان حسن سیف، بلوار فرحزادی و خیابان هرمزان است که قیمت خرید آپارتمان در این خیابان‌ها نسبتا بالاست. این محله همچنین محله ایوانک را در خود جای داده که خیابان‌های اصلی آن شامل بلوار ایوانک، خیابان خوارزم، خیابان زرافشان است. این محله همچنین به خیابان درختی، بلوار دریا، بلوار گل افشان ،خیابان فخار مقدم و خیابان سپهر راه دارد.

قیمت آپارتمان ۸۰ متری در شهرک غرب

طبق آمارهای رسیده از املاک‌ منطقه، اخیرا آپارتمان‌های ۸۰ متری در شهرک غرب متقاضی بیشتری داشته اند؛ آپارتمان‌های ۸۰ متری که غالبا دو خوابه هستند و قیمت مناسبی دارند، برای سکونت و یا سرمایه‌گذاری بیشتر مورد توجه واقع شده‌اند. با توجه به مشخص بودن متراژ، قیمت این آپارتمان‌ها به سن بنا و موقعیت مکانی آن بستگی دارد؛ اما بصورت کلی قیمت آپارتمان ۸۰ متری در شهرک غرب از متری ۲۳ میلیون تومان آغاز و تا متری ۴۱ میلیون تومان می‌رسد.

خرید آپارتمان در غرب تهران

با توجه به رشد محله‌های غرب تهران، بسیاری از افراد این محله‌های این محدوده را برای سکونت انتخاب می کنند و از میان آن‌ها ونک، سعادت آباد و شهرک غرب که سه محله مجاور یکدیگر هستند طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. قیمت مسکن در این محله‌ها همگام با افزایش نرخ ملک در تهران، بیشتر شده و حتی در برخی نقاط، قیمت آپارتمان بیشتر از مناطق شمال شهر است. شهرک غرب به عنوان یکی از محبوب‌ترین محله‌های غرب پایتخت، دارای بافتی مدرن و لوکس، محیطی آرام و امن، دسترسی‌ها و البته امکانات بسیار خوبی است که همین عوامل باعث بالاتر بودن محدوده‌ی قیمتی آپارتمان‌ها در این محله شده است.

شهرک غرب محله‌ی بزرگی است که قیمت ملک در خیابان‌های مختلف آن متفاوت است؛ اما بطور کلی قیمت آپارتمان‌ها از حدود متری ۱۸ میلیون تومان آغاز و تا متری ۶۰ میلیون تومان می‌رسد. سطح قیمت ویلا و آپارتمان‌های ویلایی، که عموما زیربنای بزرگ تری دارند، بیشتر است و در بازه قیمتی متری ۳۵ میلیون تومان تا متری ۹۰ میلیون تومان قرار می‌گیرد.

امکانات شهرک غرب و دسترسی های آن

شهرک غرب از شمال با سعادت آباد مجاور است و به ترتیب از شمال، شرق، غرب و جنوب به بزرگراه آیت‌الله رفسنجانی (نیایش)، بزرگراه یادگار امام، بزرگراه چمران و بزرگراه همت دسترسی دارد. در شهرک غرب ایستگاه BRT وجود ندارد، اما ایستگاه متروی میدان صنعت، خطوط اتوبوسرانی و پایانه های تاکسیرانی در این محله قرار دارند که عبور و مرور در این محله را تسهیل می‌کنند. پایانه تاکسیرانی میدان صنعت برای بیشتر نقاط تهران تاکسی دارد.

امکانات این محله شامل مراکز آموزشی همچون تعداد زیادی مدارس معتبر و آموزشگاه های زبان است؛ همچنین دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی و دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در این محله تاسیس شده‌اند. این محله به دلیل تعدد مراکز خرید، مرکز خرید غرب تهران محسوب می‌شود، از معروف‌ترین مراکز خرید این محله می توان به مجتمع تجاری میلاد نور، مجتمع تجاری گلستان، مجتمع تجاری مهستان و مجتمع تجاری ایران زمین اشاره کرد.

مسجد جامع شهرک غرب، مسجد النبی، مسجد ثامن الایمه و مسجد امام حسن مجتبی (ع) از مساجد شهرک غرب هستند. مراکز درمانی شهرک غرب شامل بیمارستان آتیه، بیمارستان بهمن، بیمارستان لاله و تعداد زیادی کلینیک و درمانگاه و داروخانه است.

اماکن دولتی همچون چند سفارت، ساختمان ستاد مرکزی وزارت بهداشت، ساختمان مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشگاه هوا-فضا، پژوهشگاه نیرو و... و همچنین از اماکن تفریحی و ورزشی می‌توان به شهر کتاب ابن سینا، فرهنگسرای قانون، مجموعه ورزشی تنیس قدس، بوستان فدک، بوستان ایران زمین و... اشاره کرد که تنها برخی از امکانات این محله هستند.

دسترسی‌ها و امکانات فوق العاده در این محله سبب شده، افراد زیادی خواهان خرید ملک در شهرک غرب تهران باشند.

tehrancity