محله های مرتبط

خرید آپارتمان در سعادت‌ آباد

سعادت‌ آباد، محله‌ای گران‌قیمت و اعیان‌نشین در منطقه ۲ شهرداری و در شمال‌ غرب شهر‌ تهران است. در جنوب این محله شهرک‌ غرب، در غرب آن فرحزاد و در شمال آن کوی‌ فراز قرار‌ دارد. از ویژگی‌های بارز سعادت‌ آباد، بافت مدرن و غالباً نوساز و پیروی از استانداردهای جدید شهری است. با‌ وجود بالا‌ بودن قیمت خرید‌ آپارتمان در سعادت‌ آباد، هنوز افراد‌ زیادی علاقمند به خرید ملک در سعادت‌ آباد هستند.

خیابان‌ها و بلوارهای اصلی سعادت‌ آباد، خیابان‌ سرو، خیابان‌ سعادت‌ آباد، خیابان‌ صرافها، خیابان‌ فرهنگ، خیابان‌ علامه، خیابان‌ لادن، بلوار‌ شهرداری، بلوار‌ بهزاد، بلوار ۲۴ متری، بلوار‌ دریا، بلوار پاکنژاد، بلوار‌ شهید فرحزادی و بلوار‌ پیام هستند. همچنین این‌ محله دارای چند میدان اصلی ازجمله میدان‌ کاج (سردار شهید حسن‌ طهرانی‌ مقدم)، میدان شهرداری (قیصر امین‌پور)، میدان‌ سرو، میدان‌ بوستان، میدان‌ فرهنگ و میدان‌ بهرود است. قیمت ملک در هریک از این خیابان‌ها متفاوت است، اما به‌طورکلی سطح قیمت خرید آپارتمان در سعادت‌ آباد، بالا و در حدود متری ۱۸ میلیون‌ تومان تا متری ۴۵ میلیون‌ تومان برای آپاتمان‌های عادی است و قیمت واحدهای لوکس، پنت‌هاوس‌ها و برج‌باغ‌ها تا متری ۶۵ میلیون‌ تومان نیز می‌رسد. قیمت‌ رهن‌ و اجاره مسکن در محله‌ سعادت‌ آباد نیز به تبع بالا‌ بودن نرخ‌ ملک در این‌محله، بالاست.


خرید آپارتمان ۶۰‌ متری در سعادت‌آباد

قیمت آپارتمان در سعادت‌ آباد بستگی به خیابانی دارد که ملک در آن واقع شده‌ است. طبق آمار املاک و بازخوردهای به‌ دست‌ آمده ما در سایت ihome ، آپارتمان‌های ۶۰ متری در سعادت‌ آباد فروش بیشتری داشته‌اند. قیمت آپارتمان‌های ۶۰ متری در سعادت‌ آباد از حدود متری ۱۸میلیون‌ تومان آغاز و تا متری ۴۰ میلیون‌ تومان می‌رسد. این آپارتمان‌ها اغلب نوساز ، یک و ‌یا دو خوابه هستند و قیمت آن‌ها به امکاناتی همچون پارکینگ، آسانسور، انباری و مشاعات دیگر که ارایه می‌دهند، بستگی دارد.


قیمت آپارتمان در بلوار ۲۴ متری سعادت‌ آباد

از خیابان‌های پرطرفدار سعادت‌ آباد، بلوار ۲۴ متری سعادت‌ آباد است. این بلوار شمالی-جنوبی، از شمال به بزرگراه یادگار‌امام و از جنوب به میدان فرهنگ و پس‌ از آن به بلوار‌ فرهنگ می‌رسد و از‌طریق آن به بزرگراه آیت‌الله‌ رفسنجانی (نیایش) متصل می‌گردد. آپارتمان‌های این بلوار اغلب متراژ بالایی دارند که از حدود ۹۰ متر آغاز می‌گردد. در این بلوار می‌توان طیف گسترده‌ای از املاک با معماری خاص را مشاهده کرد. سطح قیمت آپارتمان‌های بلوار ۲۴ متری سعادت‌ آباد از متری ۱۸میلیون‌ تومان آغاز و تا بیشتر از متری ۴۵ میلیون‌ تومان می‌رسد. قیمت آپارتمان به نوع ساختمان و امکانات آن بستگی دارد، به‌ طوری که قیمت واحدهای اکازیون در برج‌باغ‌ها و برج‌های‌مسکونی‌ سعادت‌ آباد به بیش از متری ۶۰ میلیون‌ تومان نیز می‌رسد.


امکانات سعادت‌ آباد و دسترسی‌های آن

از ویژگی‌های قابل‌ توجه سعادت‌ آباد که سبب شده افراد زیادی طرفدار خرید آپارتمان در سعادت‌ آباد باشند، امکانات متنوع و فراوان این محله است. از میان امکانات این محله، می‌توان به تنوع مراکز آموزشی و فرهنگی آن اشاره کرد، به‌ طوری که در کنار مدارس و آموزشگاه‌های زبان، دانشگاه دولتی امام صادق و دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی علامه‌ طباطبایی نیز در سعادت‌ آباد حضور دارند.

مراکزدرمانی‌ مهم این‌ محله سه بیمارستان به نام‌های بیمارستان‌ عرفان، بیمارستان‌ پارسیان و بیمارستان‌ شهید مدرس هستند که در‌کنار آن‌ها تعداد زیادی‌ کلینیک و‌ مرکز‌‌ تصویربرداری و مطب پزشکان و... وجود دارد، به همین دلیل برخی سعادت‌ آباد را یکی از قطب‌های‌ درمانی‌ پایتخت می‌دانند.

تعداد مراکز‌ تجاری و مراکز‌ خرید در محله‌ سعادت‌ آباد بسیار زیاد است و از میان آن‌ها می‌توان به مرکز تجاری‌ بوعلی، مرکز تجاری‌ سروستان، پاساژ مادر، مرکز خرید‌ توس اشاره کرد.

مساجد سعادت‌آباد همچون مسجد الرسول (ص)، مراکز‌ دولتی سعادت‌ آباد همچون شهرداری‌ منطقه ۲ و اداره‌ کل‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی و همچنین مراکز‌ تفریحی همچون پارک‌ ژوراسیک، پارک‌ سنگی، پارک‌ پرواز و... از دیگر امکانات سعادت‌ آباد هستند.

دسترسی محله سعادت‌ آباد به بزرگراه‌ها بسیار مناسب است، این محله به سه‌ بزرگراه آیت‌الله‌ رفسنجانی (نیایش)، بزرگراه‌ چمران و بزرگراه‌ یادگار امام دسترسی دارد در‌نتیجه عبور و مرور با وسایل‌ نقلیه‌ شخصی بسیار‌ آسان است. خطوط اتوبوسرانی در خیابان‌های این محله ایستگاه دارند اما خطوط BRT و ایستگاه‌ مترو در این محله وجود ندارد و نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محله، ایستگاه مترو میدان‌ صنعت در شهرک‌ غرب است.

tehrancity