محله های مرتبط

خرید آپارتمان در پونک

پونک از محله‌های غرب تهران است که از سه بخش پونک شمالی، پونک جنوبی و پونک شرقی تشکیل شده است . بخش اعظم این محله، یعنی پونک شمالی و جنوبی در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار دارند. قیمت خرید آپارتمان در پونک متوسط روبه بالاست؛ با این وجود به دلیل امکانات مناسب و دسترسی های این محله، طرفداران خرید آپارتمان در پونک تهران زیاد است.

از خیابان‌ها و بلوارهای مهم پونک که آمار خرید ملک در آن‌ها بیشتر است می توان به خیابان سردارجنگل ، بلوار همیلا ، بلوار کمالی و بلوار عدل اشاره کرد؛ همچنین این محله از شمال به سیمون بولیوار محدود می شود. 


پیش فروش آپارتمان در پونک تهران

بافت محله پونک اغلب آپارتمان نوساز است؛ به همین دلیل بسیاری از ساختمان‌های در حال ساخت که زیربنای بالا و تعداد واحدهای زیادی دارند، واحدهای آپارتمانی خود را پیش فروش می کنند که درنتیجه ی آن خریدار، می تواند آپارتمان موردنظر خود را با قیمت مناسب تری از املاک موجود در منطقه خریداری نماید. پیش فروش آپارتمان در پونک، برای آپارتمان‌هایی با متراژ و امکانات متفاوت انجام می شود.

یکی از مهم ترین امکاناتی که خریداران آپارتمان در این منطقه به آن توجه دارند، وجود پارکینگ است . به دلیل عبور و مرور بالا در محله پونک، پارکینگ از نیازهای مهم ساکنین محسوب می شود که وجود خیابان‌های عریض در این محله این نیاز را رفع کرده است. وجود انباری و آسانسور از دیگر نکات مورد توجه در خریداری واحدهای آپارتمانی است که در ساخت آپارتمان‌های نوساز به آن ها توجه بیشتری شده است.


 خرید آپارتمان ۴۰ و ۵۰ متری در پونک

به دلیل بالا بودن نرخ خرید آپارتمان در پونک تهران، آپارتمان‌هایی با متراژ ۴۰ و ۵۰ متری، فروش بالاتری دارند. این آپارتمان‌ها در محدوده های مختلف پونک قرار دارند و می توانند امکاناتی چون پارکینگ، انباری و آسانسور داشته باشند. این آپارتمان‌ها اغلب تک خواب هستند، اما می توان در بین آن ها آپارتمان‌های دوخواب نیز پیدا کرد. نرخ خرید آپارتمان ۴۰ و ۵۰ متری در پونک، در حدود ۸۰۰ میلیون تومان تا ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.


امکانات محله پونک و دسترسی‌های آن

پونک از نظر دسترسی به بزرگراه حکیم، همت، اشرفی اصفهانی و بزرگراه نیایش راه دارد. خطوط اتوبوس BRT، در بزرگراه اشرفی اصفهانی برای پونک ایستگاه دارد. پایگاه تاکسیرانی در محله پونک برای سیدخندان ، میدان ولیعصر، میدان صنعت و میدان ونک تاکسی های خطی دارد که دسترسی به این محله را بسیار ساده تر کرده است.

امکانات محله پونک شامل مراکز آموزشی و فرهنگی همچون واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در شمال محله پونک، مراکز درمانی همچون تعداد زیادی ساختمان پزشکان و داروخانه و مراکز مذهبی همچون مسجد امام علی (ع) است. از مراکز خرید معروف این محله می توان به مرکز خرید بوستان اشاره کرد؛ مرکز خرید تیراژه نیز در بزرگراه اشرفی اصفهانی در نزدیکی پونک جنوبی قرار دارد که دارای شهربازی سرپوشیده است. از مراکز تفریحی دیگر محله پونک می توان به پارک نهج البلاغه و نزدیکی به تفرجگاه فرحزاد اشاره کرد. این امکانات سبب افزایش متقاضیان خرید آپارتمان در پونک و سکونت در این محله شده است. 

tehrancity