خرید و فروش آپارتمان در گیشا کوی نصر منطقه ۲ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در گیشا

محله گیشا، واقع در منطقه ۲ شهرداری تهران، به عنوان محله‌ای زنده و پویا در شمال غرب تهران معروف است. این محله، به ترتیب از شرق، غرب، شمال و جنوب به بزرگراه چمران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، بزرگراه حکیم و جلال آل احمد محدود است. پل گیشا، از معروف ترین پل‌های شهر تهران است که مرکز شهر را به غرب تهران وصل می‌کند و از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران محسوب می‌شود. بافت این محله اغلب ساختمان‌های نوساز است و به دلیل وجود بافت وسیع تجاری در این محله، در بیشتر ساعات روز تردد مردم در خیابان گیشا زیاد است و این محله در اغلب ساعات شبانه روز، بیدار و پر رفت و آمد است. این محله پس از انقلاب کوی نصر نام گرفت، اما هنوز آن را با نام گیشا می‌شناسند.

قیمت خرید آپارتمان در گیشا متوسط رو به بالاست، اما به دلیل دسترسی‌های این محله و بافت مسکونی و تجاری نوساز در این محله، از محله‌های پرطرفدار غرب تهران برای خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان به‌شمار می‌آید. سطح قیمت ‌آپارتمان در گیشا در محدوده متری ۱۴ میلیون تومان تا متری ۴۰ میلیون تومان است.

خرید آپارتمان ۵۰ تا ۷۰ متری در گیشا

افرادی که قصد خرید آپارتمان در گیشا را دارند، با در نظر گرفتن شرایط آپارتمان و قیمت آن اقدام به خرید ملک می‌نمایند. با این حال، طبق آمار به دست آمده از املاک این ناحیه،‌ بیشترین میزان فروش آپارتمان در گیشا مربوط به آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ مترمربع است. آپارتمان‌های در محدوده متراژی ۵۰ تا ۷۰ مترمربع، اغلب ۱ خوابه هستند اما می‌توان در بین آن‌ها آپارتمان‌های ۲ خوابه نیز پیدا کرد، این آپارتمان‌ها می‌توانند امکانات متفاوتی از قبیل آسانسور، انباری، پارکینگ و... داشته باشند. نرخ خرید آپارتمان ۵۰ تا ۷۰ متری در گیشا در حدود متری ۲۳ میلیون تومان تا متری ۳۳ میلیون تومان است.

محله گیشا به بزرگراه‌ حکیم، بزرگراه چمران و بزرگراه شیخ فضل الله نوری دسترسی دارد. همچنین از نظر دسترسی به حمل و نقل عمومی، ایستگاه متروی دانشگاه تربیت مدرس و ایستگاه BRT کوی نصر در این محله قرار دارند. دسترسی این محله، یکی از دلایلی است که باعث شده افراد زیادی علاقمند خرید آپارتمان در گیشا باشند.

از شاخصه‌های محله گیشا وجود تعداد زیاد مدارس و مراکز آموزشی در این محله است و برای نشان دادن فراوانی مدارس در این محدوده، اشاره به خیابان ناظریان قمی کافیست که به دلیل تعداد زیاد مدارس در این خیابان به مجتمع مدرسه‌ها معروف است. همچنین انواع مختلف آموزشگاه‌ها همچون آموزشگاه‌های زبان،‌آشپزی، نقاشی، باشگاه‌های ورزشی و... در این محله وجود دارند. مراکز درمانی این محله شامل بیمارستان میلاد در شمال این محله و تعدادی کلینیک و درمانگاه همچون درمانگاه شبانه‌روزی شفا گستر و درمانگاه شبانه‌روزی دندانپزشکی است. در محله گیشا، یک بازار میوه و تره‌بار و همچنین فروشگاه‌ها و مراکز خرید زیادی وجود دارند،‌اما شاخص‌ترین مرکز تجاری این محله بازار نصر است که بسیاری از افراد برای خرید به این مرکز تجاری مراجعه می‌کنند. سه مسجد در این محله وجود دارند که شامل مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، مسجد جعفری و مسجد امام حسین (ع) هستند. مراکز تفریحی محله گیشا شامل بوستان‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها هستند و معروف‌ترین بوستان این محله، پارک گفت و گو است که علاوه‌ بر دارا بودن امکانات ورزشی و زمین اسکیت، دارای جاذبه‌ معماری است.

tehrancity