خرید و فروش آپارتمان در زعفرانیه منطقه ۱ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در زعفرانیه

زعفرانیه محله‌ای واقع در منطقه ۱شهرداری‌ تهران است که در ارتفاعات شمیران قرار دارد و برخی آن را از جمله گران‌قیمت‌ترین محله‌های تهران می‌شناسند. زعفرانیه از سمت شرق و جنوب‌ شرقی با تجریش و الهیه، از سمت غرب با ولنجک، از جنوب با خیابان ولیعصر و محمودیه و از شمال با دربند و ارتفاعات کلک‌ چال مجاور است. این محله از محله‌های قدیمی شهر‌ تهران محسوب می‌شود که در اثر نوسازی و برج‌سازی‌های صورت گرفته، تنها بخش کوچکی از این بافت قدیمی به‌جا مانده است. قیمت خرید ملک در زعفرانیه تهران در این‌ محله بسیار بالاست با این‌ حال طرفداران خرید آپارتمان در زعفرانیه تهران، این محله را به‌ خاطر ساختمان‌های لوکس و بافت مدرن آن دوست‌ دارند.


خرید آپارتمان لوکس در زعفرانیه

در محله‌ زعفرانیه انواع ساختمان‌ها با زیربنا و متراژ، سازه و معماری، سن بنای متفاوت قرار دارند که بر حسب موقعیت ملک و سایر ویژگی‌های آن قیمت متفاوتی دارند. برای افرادی که تمایل به خرید آپارتمان لوکس در زعفرانیه دارند، برج‌باغ‌ها، پنت‌هاوس‌ها و برج‌ها‌ی‌مسکونی گزینه‌های مناسبی اند. محدوده قیمت پنت‌هاوس‌های زعفرانیه از حدود متری ۳۴ میلیون‌ تومان آغاز و در پنت‌هاوس‌های اکازیون تا بالای متری ۱۰۰میلیون‌ تومان می‌رسد. محدوده قیمتی برج‌باغ‌ها از متری ۳۱ میلیون‌ تومان شروع و تا متری ۸۰ میلیون‌ تومان می‌رسد. قیمت واحد‌های آپارتمان‌ نوساز در برج‌های زعفرانیه از متری ۳۰ میلیون‌ تومان تا متری ۹۰ میلیون‌ تومان است. واحد‌های‌لوکس در زعفرانیه متراژ‌ بالایی دارند که از حداقل ۱۳۰ متر مربع آغاز و تا بیش‌ از ۸۰۰ متر مربع می‌رسد. متقاضیان خرید آپارتمان لوکس در زعفرانیه همچنین می توانند از مزیت‌های پیش خرید آپارتمان در زعفرانیه بهره ببرند.


خرید آپارتمان در شمال تهران

محله‌های شمالی‌ شهر‌ تهران، علاوه بر بافت مدرن، امکانات پیشرفته‌تری دارند همچنین در این محله‌ها شلوغی و عبور و مرور در خیابان‌ها از مرکز‌ شهر کمتر است و سکونت دنج‌تری دارند به همین‌دلیل با وجود قیمت‌ بالای مسکن در این‌ محله‌ها هنوز متقاضیان خرید آپارتمان در شمال تهران، همچون زعفرانیه، ولنجک، نیاوران و... زیاد است. از مزیت‌های دیگر سکونت در شمال‌ شهر، قرارگیری این محله‌ها در بلندی و در‌نتیجه برخورداری از آب‌ و‌ هوای کوهستانی و آلودگی کم‌تر است.


امکانات زعفرانیه و دسترسی‌های آن

زعفرانیه به خیابان‌های مهمی چون، شریعتی، ولیعصر و به بزرگراه چمران دسترسی دارد و از این‌ نظر دسترسی به این محله به‌ وسیله خودروی‌ شخصی بسیار‌ آسان است. برای استفاده از حمل‌ و‌ نقل‌ عمومی، می‌توان از متروی‌ تجریش که نزدیک‌ترین ایستگاه‌ مترو به این‌ محله است، استفاده نمود و سپس توسط تاکسی‌های تجریش به زعفرانیه، به‌ این‌ محله رسید.

زعفرانیه از نظر دسترسی به امکانات سکونت‌ شهری، موقعیت مناسبی دارد و به‌دلیل وجود چندین سفارت‌خانه در این‌ محله، محل سکونت بسیاری از سفیران‌ خارجی است. در زعفرانیه، مدارس و مراکز‌ آموشی متفاوت همچون آموزشگاه‌های زبان و آموزشگاه‌های‌ هنری متعدد وجود دارند و همچنین دانشگاه‌ آزاد‌ اسلامی واحد‌ علوم‌ دریایی، مرکز‌ آموزش‌ عالی واقع در زعفرانیه است.

مراکز‌ درمانی‌ زعفرانیه شامل چند درمانگاه و مرکز‌ اورژانس‌ اجتماعی و داروخانه است و در این‌محله تنها یک بیمارستان‌ تخصصی‌ دامپزشکی وجود دارد، اما ساکنین می‌توانند از بیمارستان‌های نزدیک به این‌ محله همچون بیمارستان‌ شهدای‌ تجریش و بیمارستان‌ نیکان‌ اقدسیه استفاده نمایند.

زعفرانیه دارای تعداد زیادی مرکز‌خرید بزرگ و همچنین انواع فروشگاه‌های کوچک و بازار‌میوه‌ و تره‌بار جهت رفع نیاز ساکنین است، از‌میان مراکز‌خرید این‌محله می‌توان به پالادیوم، زعفرانیه‌ پلازا، مجتمع‌ تجاری پیرامید، مجتمع‌ تجاری بامیک اشاره کرد.

وجود چندین مسجد همچون مسجد‌ محمودیه و مسجد‌ جامع‌ ولنجک، چندین سفارت‌ همچون سفارت‌ یمن، سفارت‌ برزیل و سفارت‌ بلاروس در زعفرانیه و همچنین مراکز‌ دولتی همچون فرمانداری‌ شمیرانات، دادسرای‌ ویژه‌ روحانیت و چندین شعبه‌ بانک از امکانات دیگر محله‌ زعفرانیه است.

شاخص‌ترین مرکز‌ فرهنگی و تاریخی زعفرانیه، کاخ سعد آباد است که چندین کاخ همچون کاخ‌ سبز، کاخ‌ اختصاصی و چندین موزه همچون موزه‌ فرشچیان و موزه‌ مردم‌شناسی را در‌خود جای‌ داده‌ است. از بوستان‌های زعفرانیه می‌توان به پارک‌ ریحانه، پارک‌ ولنجک و پارک‌ کوهپایه اشاره کرد.

tehrancity