خرید و فروش آپارتمان در نیاوران منطقه ۱ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در نیاوران

نیاوران، محله‌ای واقع در منطقه 1 شهرداری تهران است که به آب و هوای خوب و آپارتمان‌های لوکس و برج‌های مدرنش معروف است. این محله اعیان نشین، بخشی از منطقه شمیرانات محسوب می‌شود که با وجود نوسازی‌ها و تعداد زیاد برج‌ها و خانه‌های ویلایی، عناصر تاریخی-فرهنگی خود را حفظ کرده است. معماری خاص ساختمان‌های این محله، قرارگیری در منطقه ۱ و شمال شهر تهران در کنار امکانات خوب این محله دلیل علاقمندی بسیاری از افراد به خرید آپارتمان در نیاوران است.

قیمت هر متر خانه در نیاوران

آپارتمان‌ها در محله نیاوران، با قیمت بالایی به فروش می‌رسند؛ قیمت این آپارتمان‌ها، که متراژ آن‌ها از ۵۰ متر تا ۱۰۰۰ متر متغیر است، از حدود متری ۱۵ میلیون تومان آغاز و تا متری ۴۰ میلیون تومان می‌رسد. همچنین در این محله پنت هاوس‌هایی با مساحت بالا همراه با معماری و ویژگی‌های خاص وجود دارند که قیمت آن ها از حدود متری ۸۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

با توجه به بالا بودن قیمت خرید آپارتمان در نیاوران تهران، افراد بسیاری که قصد سکونت در این محله را دارند، رهن و اجاره آپارتمان را به خرید آپارتمان در نیاوران ترجیح می‌دهند. البته، نرخ رهن و اجاره در این محله نیز نسبت به اغلب محله‌های تهران بالاست، اما مشاورین املاک می‌توانند با توجه به بودجه ی مورد نظر شما برای رهن و اجاره، آپارتمان مناسبی را پیدا کنند.

خرید آپارتمان در شمال تهران

مناطق شمالی شهر تهران به دلیل گسترش سریع امکانات و ساخت و سازهای لوکس، از مناطق پرطرفدار به شمار می‌روند و علیرغم سطح قیمت بالای ملک در این محله‌ها، افراد زیادی که خواهان سکونت در محله‌ای اعیان نشین و نوساز هستند، متقاضی خرید آپارتمان در شمال شهر هستند. نیاوران نیز یکی از همین محله‌ها است که با بافتی ادغام شده از خانه‌های ویلایی و مجتمع‌های مسکونی در کنار برج‌های بلند، طرفداران زیادی دارد. بسیاری از افراد برای کاهش هزینه‌ی خرید آپارتمان و همچنین برای سرمایه‌گذاری، اقدام به پیش خرید آپارتمان در نیاوران می‌کنند.

امکانات محله نیاوران و دسترسی های آن

نیاوران از نظر امکانات رفاهی همچون مراکز آموزشی، مراکز درمانی، مساجد، بوستان ها، مراکز خرید و مراکز تفریحی، موقعیت بسیار خوبی دارد. تعداد زیادی مدرسه، آموزشگاه زبان و همچنین مجتمع فنی تهران در این محله قرار دارد. نیاوران دارای سه مرکز درمانی بزرگ شامل بیمارستان تخصصی شهید باهنر، بیمارستان نورافشار و آسایشگاه روانی رضاعی و تعدادی درمانگاه، کلینیک و داروخانه است. مساجد محله نیاوران، مسجدالنبی، مسجد جامع نیاوران، مسجد امام حسن عسگری و مسجد حضرت زهرا (س) هستند و در کنار تکیه‌های متعدد این محله تکیه‌ای به نام نیاوران وجود دارد که تاریخچه آن به زمان قاجار باز می‌گردد که به ثبت ملی رسیده است.

از مراکز تجاری معروف این محله می توان به مجتمع اطلس مال، مرکز خرید نارون، مرکز خرید روشا و مرکز خرید کیمیا اشاره کرد. مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران از اماکن شاخص این محله است که مربوط به دوره قاجار و وایل پهلوی است و شامل دو کاخ، یک کوشک و دو موزه است.

پارک جمشیدیه در شرق محله نیاوران یکی از بوستان‌های معروف و بزرگ تهران است. فرهنگسرای نیاوران و بوستان نیاوران از دیگر اماکن مهم این محله اند. این امکانات یکی از دلایل مهم علاقه بسیاری از افراد به خرید آپارتمان در نیاوران است.

محله نیاوران به محله‌هایی همچون پاسداران، فرمانیه و اتوبان صدر دسترسی دارد، از خیابان‌های مهم نیاوران می توان به شرق خیابان دربند و خیابان باهنر اشاره کرد. آجودانیه و اقدسیه توسط پاسداران، فرمانیه و بلوار اندرزگو توسط کامرانیه شمالی به محله نیاوران مرتبط می‌شوند. در نیاوران ایستگاه مترو یا BRT اختصاصی وجود ندارد؛ اما پایانه‌های تاکسیرانی که در متروی تجریش و نوبنیاد قرار دارند به مقصد نیاوران تاکسی دارند.

tehrancity