خرید و فروش آپارتمان در قیطریه منطقه ۱ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در قیطریه

قیطریه محله‌ای واقع در منطقه ۱ شهرداری تهران و در بخش شمیرانات است. این محله از شرق به بلوار قیطریه، از شمال به بلوار صبا، از غرب به خیابان شریعتی و از جنوب به بزرگراه صدر محدود می‌شود و به محله‌های چیذر، حکمت، تجریش، الهیه، اختیاریه و فرمانیه دسترسی دارد. از خیابان‌های مهم این محله می‌توان به بلوار صبا، بلوار کاوه، خیابان سهیل و فاطمیه اشاره کرد. عمده گسترش و پیشرفت قیطریه پس از انقلاب بود و نوسازی‌ها و افزایش امکانات در این محله، آن را به محله ای لوکس و گران در شمال تهران تبدیل کرد. بافت قیطریه را ساختمان‌های نوساز و مجتمع‌های مسکونی، همچون مجتمع مسکونی سبحان، در کنار بافت چندسال ساخت تشکیل می‌دهند.

امروزه خرید آپارتمان در قیطریه طرفداران زیادی دارد و دلیل آن را می‌توان امکانات، دسترسی‌ها و وجود پارک قیطریه در این محله دانست که سبب تعدیل آب و هوای این محله می گردد. قیمت خرید آپارتمان در قیطریه بالاست و اغلب آپارتمان‌های قیطریه در محدوده قیمتی متری ۱۳ میلیون تومان تا متری ۶۰ میلیون تومان قرار می‌گیرند، البته آپارتمان‌هایی با قیمت‌ کمتر و یا بیشتر از این محدوده نیز وجود دارند. به دلیل سطح قیمت بالا آپارتمان در قیطریه، رهن و اجاره آپارتمان در قیطریه نیز طرفداران خاص خود را دارد.

آپارتمان فروشی در شمال تهران

محله‌های شمال شهر تهران، همچون الهیه، تجریش، فرمانیه، نیاوران، قیطریه و... محله‌های پرطرفداری هستند که با وجود نرخ بالای مسکن در این محله‌ها، فروش زیادی دارند. دلیل بالا بودن تعداد آگهی‌های آپارتمان فروشی در شمال تهران را می‌توان، نوسازی‌های صورت گرفته در این محله‌ها دانست که سبب ساخته شدن تعداد زیادی برج و آپارتمان‌های چندین واحدی شده. با توجه به آمار مشاورین املاک در این محدوده، سطح قیمت آپارتمان در این محله‌ها حداقل متری ۱۰ میلیون تومان است که بستگی به خیابان و محله ساختمان، متراژ، سن بنا و ویژگی‌های آپارتمان دارد.

امکانات محله قیطریه و دسترسی های آن

محله قیطریه از نظر دسترسی موقعیت بسیار مناسبی دارد. برای تردد توسط خودروی شخصی، این محله به بزرگراه صدر و خیابان شریعتی راه دارد. دسترسی به این محله برای افرادی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند، توسط ایستگاه متروی قیطریه و خطوط اتوبوسرانی که در خیابان شریعتی و بزرگراه صدر قرار دارند، انجام می‌شود. بنابراین کسانی که تمایل به خرید آپارتمان در قیطریه را دارند، نگرانی برای دسترسی به این محله نخواهند داشت.

از ویژگی‌های مطلوب محله قیطریه، برخورداری از امکانات رفاهی مناسب است، همچنین قیطریه در مجاورت محله‌هایی قرار دارد که امکانات بسیاری دارند و در‌نتیجه ساکنین به این امکانات نیز دسترسی دارند. محله قیطریه دارای تعداد زیادی مدرسه همچون دبیرستان مفید و هنرستان دخترانه آزادگان و همچنین دارای آموزشگاه‌های زبان همچون آموزشگاه آیلتس ایرسافام است. در قیطریه تعدادی داروخانه و کلینیک گوناگون همچون داروخانه پل رومی و کلینیک پایتخت وجود دارند، همچنین در نزدیکی قیطریه بیمارستان‌هایی همچون بیمارستان اختر در الهیه، بیمارستان شهدای تجریش، بیمارستان روانپزشکی صدر و بیمارستان فرمانیه قرار دارند که ساکنین می‌توان به سهولت از خدمات آن‌ها استفاده نمایند. در قیطریه و محله‌های اطراف آن مراکز خرید بسیاری قرار دارند که از آن میان می‌توان به مجتمع تجاری قیطریه، مرکز خرید سانا، مجتمع تجاری اندرزگو، هایپر می، فروشگاه شهروند و... اشاره کرد. مراکز مذهبی محله قیطریه، مسجد جعفری، مسجد مفتخر، مسجد شریفی هستند.

پارک قیطریه،‌یکی از پارک‌های بزرگ و معروف شهر تهران است که به عنوان سمبل این محله مطرح است. با این‌حال بوستان‌های کوچک و فضای سبز در محله قیطریه به تعدد وجود دارد. از دیگر امکانات تفریحی محله قیطریه، می‌توان به مراکز ورزشی همچون مجموعه فرهنگی ورزشی شهید چمران، باشگاه ستاره سهیل، باشگاه ۳۶۰ و...، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها اشاره کرد. مراکز دولتی همچون سفارت فنلاند، شهرداری منطقه ۱ ناحیه ۷ و... در محله قیطریه قرار دارند.

tehrancity