خرید و فروش آپارتمان در فرمانیه منطقه ۱ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در فرمانیه 

فرمانیه از محله‌های لوکس و پرطرفدار شمال شهر تهران است که در منطقه ۱ شهرداری واقع شده. این محله از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به خیابان شهید لواسانی، میدان نوبنیاد، خیابان پاسداران و خیابان کامرانیه (شهید ظهری) محدود می‌شود. خیابان فرمانیه از شرق به نارنجستان هفتم منتهی می‌شود که این محله را به اقدسیه و آجودانیه متصل می‌کند و از غرب به بلوار اندرزگو می‌رسد. بافت فرمانیه را ساختمان‌های نوساز و برج‌های سر به فلک کشیده و تشکیل می‌دهد، که همین بافت مدرن در کنار دسترسی‌ها و امکانات این محله سبب شده خرید آپارتمان در فرمانیه و سکونت در این محل طرفداران بسیاری داشته باشد.

قیمت آپارتمان در فرمانیه

قرارگیری فرمانیه در منطقه ۱ شهرداری تهران،‌ بافت نوساز و مدرن،‌امکانات رفاهی و دسترسی‌های مناسب این محله سبب شده سطح قیمت مسکن در محله فرمانیه بالا باشد، با این وجود این محله گزینه‌های متنوعی را به افرادی که قصد خرید آپارتمان در فرمانیه دارند، ارایه می‌دهد که باعث شده فرمانیه طرفداران خاص خود را داشته باشد. قیمت آپارتمان در فرمانیه به نوع ساختمان، موقعیت، سن بنا و امکانات آن بستگی دارد. محدوده قیمت آپارتمان در فرمانیه در حدود متری ۱۹ میلیون تومان تا متری ۴۵ میلیون تومان است.

آپارتمان لوکس در شمال تهران

در محله‌های شمال شهر تهران همچون زعفرانیه، نیاوران، ولنجک،الهیه و... تنوع ساختمان‌ها و بناها بسیار بالاست به این صورت که آپارتمان‌های نوساز و چند سال ساخت در کنار برج‌های مسکونی و پنت هاوس‌های لوکس قرار دارند که متناسب با سلیقه و بودجه افراد، امکانات و متراژ متنوعی دارند و مشاورین املاک برای انتخاب مناسب، بهترین راهنما هستند. فرمانیه یکی از این محله‌هاست که برج‌های آن معماری زیبایی دارند و برخی از آن‌ها از ساختمان‌های معروف شهر تهران هستند. از میان برج‌های معروف فرمانیه می‌توان به برج آسمان و برج‌ های دوقلوی فرمانیه اشاره کرد.

امکانات محله فرمانیه و دسترسی‌ های آن

یکی از امتیاز‌های ویژه‌ای که فرمانیه، نسبت به برخی محله‌های شمال شهر تهران دارد، دسترسی‌های این محله است. فرمانیه به خیابان پاسداران، بزرگراه صدر، خیابان شریعتی، قیطریه و خیابان کامرانیه دسترسی دارد. برای دسترسی به فرمانیه توسط حمل و نقل عمومی، از دو ایستگاه متروی قیطریه و نوبنیاد که به این محله نزدیک هستند می‌توان استفاده نمود. همچنین سه خط اتوبوسرانی پایانه لاله-پایانه شهید افشار، شهرک صدف-متروی قیطریه و میدان ازگل-پایانه تجریش در این محله ایستگاه دارند. پایانه تاکسیرانی متروی نوبنیاد و پایانه تاکسیرانی متروی قیطریه، از دیگر امکانات حمل و نقل عمومی در این محله هستند.

محله فرمانیه از نظر امکانات سکونت محله‌ای غنی می‌باشد. این محله دارای تعداد زیادی مدرسه و آموزشگاه‌های متنوع است، همچنین دانشگاه صنایع و معادن ایران و مدرسه ایتالیایی پیترو دلاواله در این محله قرار دارند.

بزرگترین مرکز درمانی این محله بیمارستان فرمانیه است، اما مراکز درمانی دیگر، همچون کلینیک‌ها و داروخانه‌ها نیز در محله به تعدد مشاهده می‌شوند. باغ و سفارت ایتالیا، سفارت پادشاهی هلند، سفارت نروژ و ساختمان آموزش سازمان بنادر و دریانوردی از مراکز دولتی شاخص محله فرمانیه هستند.

مساجد، بوستان‌ها، مراکز خرید، کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و... نیز از سایر امکانات رفاهی محله فرمانیه هستند که به راحتی در دسترس ساکنین این محله قرار دارند و به همین دلیل متقاضیان خرید آپارتمان در فرمانیه، برای رفع نیازهای روزمره خود نگرانی نخواهند داشت.

tehrancity