خرید و فروش آپارتمان در الهیه منطقه ۱ تهران

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در الهیه

محله و منطقه الهیه به عنوان یکی از مناطق لوکس و زیبای شهر تهران در منطقه ۱ شهرداری قرار دارد. از خیابان‌های این محله می‌توان به خیابان تختی، خیابان فرشته، الهیه، چناران، سروستان، کامران، کوهیار، بوسنی و هرزگوین، نمازی و... اشاره کرد. این منطقه از سمت شرق با محله قیطریه، از سمت شمال با تجریش، از سمت غرب با محمودیه و از سمت جنوب نیز با امانیه و همین‌طور بزرگراه صدر در ارتباط است. اگر تصمیم به خرید آپارتمان در الهیه دارید باید بدانید که آپارتمان و برج‌های مسکونی، خانه‌های ویلایی و... در این محله از تنوع بالایی برخوردار هستند و تقریباً می‌توانند هر سلیقه‌ای را تحت پوشش خود قرار دهند.

برای خرید آپارتمان در این منطقه باید با قیمت ملک و املاک موجود در آن نیز به طور کامل آشنا باشید، اما با توجه به نوسانات قیمتی بازار ملک و املاک نمی‌توان هزینه‌ای دقیق از خرید ملک در این محله مشخص کرد. با این حال به طور کلی می‌توان گفت که قیمت خرید آپارتمان در الهیه تهران از چیزی حدود متری ۳۰ میلیون تومان تا بیش از متری ۱۰۰ میلیون متغیر خواهد بود. طبیعی است که این موضوع می‌تواند با توجه به امکانات ملک، زیربنا، متراژ، نوساز بودن یا نبودن و... متفاوت باشد. علاوه بر این، پیش خرید آپارتمان در الهیه تهران نیز یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌تواند پیش روی شما قرار بگیرد.

لوکس ترین مناطق شمال تهران

به طور کلی می‌توان گفت که بخش‌های شمالی شهر تهران که به عنوان بالای شهر نیز از آنها یاد می‌شود دارای مناطق و محله‌هایی لوکس است که غالباً در آنها می‌توان با خانه‌هایی بسیار مجلل و لوکس نیز روبه‌رو شد. البته این به آن معنا نیست که پیدا کردن خانه‌هایی ساده و معمولی در این منطقه سخت و یا غیرممکن است. اگر بخواهیم لوکس ترین مناطق شمال تهران را نام ببریم می‌توانیم به الهیه، تجریش، اوین، فرمانیه، باغ فردوس، دارآباد، جعفرآباد، نیاوران، ولنجک، فرشته، زعفرانیه، محمودیه و... اشاره کنیم.

موقعیت الهیه و دسترسی های آن

محله الهیه از آن دست مناطقی است که از نظر دسترسی جایگاه بسیار خوبی دارد و خاطر ساکنین خود را راحت کرده است. به طور کلی می‌توان گفت که این منطقه با قرار گرفتن در میان چند اتوبان راه ارتباطی بسیار خوبی را با سایر مناطق تهران به دست آورده است. علاوه بر این خط یک متروی تهران نیز از خیابان شریعتی گذشته و مسیر اهالی منطقه الهیه را نیز به مراتب راحت‌تر می‌کند.

در کنار این می‌توان به بی آر تی نیز اشاره نمود که مسیر خوبی را برای رفت‌وآمد از محله الهیه فراهم کرده است. مسیرهای تاکسی موجود در این محله نیز جای صحبت دارند، چراکه دسترسی به تاکسی در این محله بسیار راحت است و از خیابان‌های ولیعصر، شریعتی و همین‌طور درون محله الهیه، تاکسی‌های بسیاری رفت‌وآمد می‌کنند.

طبیعتاً برای انتخاب یک محله برای خرید آپارتمان، مسایل دیگری از جمله امکانات آن نیز اهمیت پیدا می‌کند. در این رابطه می‌توان گفت که محله الهیه هم‌چنین امکانات بسیار خوب و کاملی دارد که از میان آنها می‌توان به انواع اماکن آموزشی و مدارس، مراکز درمانی، مساجد و مراکز دینی، بانک و ادارات، مراکز ورزشی، مراکز تفریحی، رستوران و کافه و... اشاره کرد.

tehrancity