محله های مرتبط

خرید آپارتمان در تهران

تهران، از زمان قاجار پایتخت کشور ایران بوده و با توجه به رشد اقتصادی، صنعتی، سیاسی و فرهنگی که از زمان پهلوی در آن آغاز شد؛ امروزه به شهری پرجمعیت تبدیل شده که جمعیت آن بالغ بر ۸ میلیون نفر است و همچنان سالانه افراد بسیاری برای دستیابی به موقعیت‌های شغلی و رفاهی، به تهران روانه می‌شوند که همین امر سبب افزایش خرید آپارتمان در تهران شده است. اما باید به این نکته توجه داشت که مهاجرت به شهری بزرگ و پرجمعیت و خرید آپارتمان و یا خرید ملک، کار چندان آسانی نیست و نیاز به بررسی دقیق و اطلاعات کافی دارد که مشاورین املاک مورد اعتماد و سایت‌های مطمین که در این زمینه فعالیت می کنند از راه‌های مناسب دستیابی به این اطلاعات هستند.


قیمت آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران

قیمت آپارتمان در تهران، به منطقه، محله و ویژگی‌های آپارتمان‌ها بستگی دارد و از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت است. شهر تهران به ۲۲ منطقه و ۱۲۲ ناحیه شهرداری تقسیم شده است؛ که هر کدام ویژگی‌ها و امکانات خاص خود را دارند و همین امر سبب تفاوت قیمت بین این مناطق می‌شود.

منطقه ۱، منطقه ۲ و منطقه ۳ شهرداری تهران، مناطق شمال و شمال غرب تهران هستند که قیمت خرید آپارتمان در محله‌های این مناطق بالاست. مناطق ۶، ۷، ۱۰، ۱۱ و ۱۲ مناطق مرکزی شهر تهران هستند که قیمت ملک در آن‌ها مناسب تر است و تمرکز امکانات در این مناطق زیاد است اما جزو مناطق شلوغ شهر تهران محسوب می‌شوند و طرح‌های کنترل آلودگی هوا همچون طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در بخش بزرگی از این مناطق برقرار است. مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ مناطق جنوبی، منطقه‌های ۴، ۸، ۱۳ و ۱۴ مناطق شرقی و منطقه‌های ۵، ۹، ۲۱ و ۲۲ مناطق غربی هستند. در هر یک از این مناطق محله‌های مختلفی وجود دارد که از نظر امکانات، دسترسی‌ها و تراکم جمعیت متفاوت‌اند، همین امر عامل اصلی تفاوت قیمت ملک در هر یک از این محله‌ها است.


پرطرفدارترین محله های تهران

محله‌های شهر تهران ویژگی‌های خاص خود را دارند و از نظر بافت با یکدیگر متفاوتند؛ اما بصورت کلی محله‌هایی که بافت آن‌ها نوساز و مدرن باشد، امکانات رفاهی کافی داشته و بتوان از طریق خیابان‌های اصلی و بزرگراه‌ها به آن‌ها دسترسی داشت یا عبور و مرور توسط حمل و نقل عمومی در آن محله‌ها به آسانی انجام پذیرد، طرفداران بیشتری دارند. البته در چنین محله‌هایی قیمت ملک و آپارتمان نسبت به سایر محله‌ها بیشتر است. به عنوان نمونه محله هایی که در منطقه ۱ قرار دارند، محله‌های گران قیمتی هستند همچون نیاوران، اقدسیه، فرمانیه، آجودانیه و... در منطقه ۲ شهرک غرب و سعادت آباد از محله‌های گران و پرطرفدار هستند، البته محله پونک که در مجاور این محله‌ها قرار دارد قیمت مناسب‌تری دارد و به همین دلیل طرفداران خاص خود را دارد. از میان محله‌های پرطرفدار منطقه ۳ می توان به دروس، پاسداران، ونک و قلهک اشاره کرد. در منطقه ۶ یوسف آباد و بلوار کشاورز و در منطقه ۷ اندیشه، سهروردی و هفت تیر از محله‌های پرطرفدار هستند. این محلات تنها نمونه‌ای از محله‌های محبوب در شهر تهران هستند و برای خرید آپارتمان در تهران با توجه ویژگی‌های مورد نظر هر فرد می توان محله‌ای مناسب را برای سکونت پیدا کرد. 


خرید آپارتمان در تهران با وام

برای افرادی که خواستار خرید مسکن برای سرمایه‌گذاری و یا سکونت هستند، دو راه برای خرید آپارتمان در تهران زیر قیمت، وجود دارد. یکی از این راه‌ها پیش خرید آپارتمان در تهران است که در این روش خریدار به نوعی با فرد سازنده شریک شده و آپارتمان در حال ساخت را به قیمتی کمتر از قیمت روز آن خریداری کرده و برطبق توافق به صورت اقساطی مبلغ آن را پرداخت می‌کند.

در روش دوم، می‌توان برای خرید آپارتمان در تهران با وام، ملکی را که بخشی از قیمت آن بصورت قسط‌ بندی شده است با بودجه‌ای مناسب خریداری نمود و باقی آن را به صورت اقساطی پرداخت کرد. در چنین آپارتمان‌هایی قیمت ملک و قیمت وام ذکر شده و می‌توانید بر اساس ویژگی‌های مورد نظر و قیمت ملک، آن را خریداری نمایید.


خرید آپارتمان ۷۰ تا ۸۰ متری در تهران

با گسترش آپارتمان‌نشینی و افزایش نرخ مسکن در شهر تهران، آمار خرید آپارتمان ۷۰ تا ۸۰ متری در تهران افزایش یافته است. این آپارتمان‌ها، اغلب دو خوابه و برای خانواده‌های کم جمعیت مناسب هستند. البته قیمت این آپارتمان‌ها به محله و خیابانی که در آن قرار دارند بستگی دارد. برای مثال قیمت آپارتمان ۸۰ متری در نیاوران از حدود متری ۲۵ میلیون تومان تا متری ۳۷ میلیون تومان، در هفت تیر از متری ۱۰ میلیون تومان تا متری ۲۵ میلیون تومان، در نازی آباد از متری ۸ میلیون تومان تا متری ۱۲ میلیون تومان، در نارمک از متری ۱۱ میلیون تا متری ۱۹ میلیون تومان و در پونک از متری ۱۲ میلیون تا متری ۲۰ میلیون تومان است.

این محله‌ها به عنوان نمونه‌هایی از محله‌های شمال، مرکز، شرق و غرب تهران ذکر شد تا محدوده‌ی سطح قیمت ملک نشان داده شود.

 

tehrancity