خرید و فروش آپارتمان در شهر شهر جدید اندیشه

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در اندیشه

شهر جدید اندیشه به عنوان یکی از شهرهای استان تهران شناخته می‌شود که در واقع در سمت غربی استان تهران و در جوار استان البرز قرار دارد. به طور کلی باید گفت این شهر از ۶ فاز کلی شامل فاز ۱، فاز ۲، فاز ۳، فاز ۴، فاز ۵ ، فاز ۶ و شهرک مریم تشکیل شده که فاز یک آن در دوران پیش از انقلاب ساخته شده است و از نظر ساختار نیز با شهرهای سنتی بی‌شباهت نیست. امروزه این فاز رسماً از اندیشه جدا شده و به نوعی زیرمجموعه شهرداری شهریار قرار گرفته است. با این حال ۵ فاز دیگر که شامل فازهای ۲ تا ۶ می‌شوند هم چنان زیرمجموعه شهرک اندیشه خواهند بود. 

اگر تصمیم به خرید آپارتمان در اندیشه دارید باید این را بدانید که شهر جدید اندیشه از نظر جغرافیایی اقلیمی گرم و خشک دارد، اما از آنجایی که در تماس مستقیم با کوهپایه‌های جنوبی البرز و همین‌طور بادهای مشهور شهریار قرار دارد می‌تواند گاهی سرد و همراه با هوایی پاک و سالم باشد. بنابراین اگر به دنبال آب‌وهوای تمیز هستید می‌توانید به خرید آپارتمان در اندیشه بیشتر فکر کنید. علاوه بر این آرامش شهر جدید اندیشه نیز یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های آن به شمار می‌آید. با مراجعه به ihome.ir و بررسی آپارتمان‌های موجود در شهر جدید اندیشه می‌توانید از راهنمای خرید آپارتمان در اندیشه بهره‌مند شوید. 

قیمت آپارتمان در فاز یک شهر جدید اندیشه

همان‌طور که گفته شد فاز یک شهر جدید اندیشه با سایر فازهای آن کمی متفاوت‌تر است. از سال ۶۷ واگذاری ملک و زمین در متراژهای بالایی چون هزار متری به فرهنگیان شاغل آموزش‌وپرورش در این منطقه آغاز شد و اخیراً نیز جمعیت ساکن در فاز یک رو به رشد بوده است. از آنجایی که مهاجرانی که به شهر اندیشه می‌آیند نیز افزایش یافته‌اند این زمین‌ها و منازل به شکل شهرکی آپارتمانی درآمده‌اند تا بتوانند سکونت جمعیت بیشتری را در مسکن‌های مناسب پشتیبانی نمایند.

اگر تصمیم به خرید مسکن در این فاز دارید باید گفت که قیمت آپارتمان در فاز یک شهر جدید اندیشه از چیزی حدود متری ۲ میلیون تومان آغاز می‌شود و تا متری بیش از ۱۰ میلیون تومان نیز ادامه پیدا می‌کنند. به همین دلیل هم بسته به متراژ املاک، نوساز بودن یا نبود آن و سایر معیارهای موردنظر می‌توانید با تنوع قیمت خرید آپارتمان در اندیشه روبه‌رو شوید. با این حال این را نیز باید بگوییم که امروزه رهن ملک در شهر اندیشه نیز از شرایط خوبی برخوردار است. 

امکانات شهر جدید اندیشه و دسترسی‌های آن

امکانات شهر جدید اندیشه به خوبی می‌توانند امتیاز مثبتی در این شهر به شمار آیند. برای مثال در همه فازهای این شهر مدارس، مراکز آموزشی، انواع مغازه و فروشگاه، مراکز تجاری و درمانی، مساجد و حسینیه‌ها و... ساخته شده‌اند و همین موضوع نیز در فراهم شدن آسایش هر چه بیشتر ساکنین این منطقه تاثیر بسیاری داشته است. 

اگر بخواهیم این موضوع را جزیی‌تر بررسی کنیم می‌توانیم به وجود مدارس عمدتاً دولتی، پارک‌ها و فضاهای سبز متعدد، تعداد زیادی ورزشگاه سرپوشیده و روباز، مراکز پستی و مخابراتی، شعب بانک‌هایی مثل ملی، صادرات، مسکن، رفاه، تجارت و...، چهار درمانگاه شبانه‌روزی، بازار میوه و تره‌بار، کتابخانه و فرهنگ‌سرا، پاسگاه نظامی، ایستگاه آتش‌نشانی، سینما، مسجد، پمپ‌بنزین و... در شهر جدید اندیشه اشاره کنیم. 

در رابطه با دسترسی شهر جدید اندیشه به سایر مناطق نیز می‌توان گفت که این شهر به نقاطی مانند تهران و کرج ارتباط راحتی دارد و علاوه بر خودروی شخصی می‌توان از طریق اتوبوس، مترو و تاکسی نیز برای رفت‌وآمد به آن استفاده نمود. 

tehrancity