خرید و فروش آپارتمان در شهر پردیس

محله های مرتبط

خرید آپارتمان در پردیس

شهرستان‌ پردیس بخشی از استان ‌تهران است که از شهرهای مهم آن می توان به پردیس و بومهن‌ اشاره کرد. شهر ‌‌پردیس در ۱۷کیلومتری شهر ‌تهران و در شمال‌ شرقی آن قرار دارد. پردیس از شرق با دماوند و رودهن، از غرب با تهران، از شمال با شمیرانات و از جنوب با پاکدشت هم جوار است.

 این شهر از ابتدا با برنامه‌ریزی ساخته‌ شد و با‌ توجه به زیر ساخت‌های در‌نظر گرفته ‌شده برای این شهر ، از قبیل راه‌اندازی مترو و ساخت آزادراه تهران-پردیس، این شهر در آینده‌ای نه‌چندان دور جمعیت بسیار زیادی را در خود جای ‌خواهد‌ داد و به‌ دلیل نزدیکی به شهر ‌تهران، از نظر مهاجر‌پذیری به زودی با شهرهای حومه‌ای، همچون پرند ، رقابت خواهد‌کرد. بسیاری از افراد که قصد سکونت در نزدیکی تهران را دارند و همچنین تمایل دارند از شلوغی شهر دور باشند، علاقمند خرید آپارتمان در پردیس هستند. این شهر همچنین گزینه‌ خوبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

راهنمای خرید آپارتمان در پردیس

خرید آپارتمان در پردیس نیازمند کسب اطلاعات و بررسی زیاد است، زیرا در بین مالکان در شهر جدید‌ پردیس اختلاف عقیده‌ی زیادی وجود دارد، به‌ این‌ صورت که برخی از سرمایه‌گذاری و خرید آپارتمان نوساز در پردیس بسیار راضی‌ و عده‌ای نیز پشیمان‌اند. این شرایط به محل قرارگیری ملک و میزان برخورداری از امکانات و همچنین به قیمت آپارتمان بستگی دارد.

پردیس دارای ۹ فاز آماده است که ۶ فاز آن مسکونی است، اما ویژگی‌ها و امکانات هریک از فاز‌ها با دیگری تفاوت دارد. فاز‌های مسکونی شامل فاز ۱، ۲، ۳، ۴، ۸ و ۱۱ هستند و فاز‌های ۶،۷و۱۰ آن فازهای توریستی و تحقیقاتی ا‌ست، فاز ۵ و ۹ نیز هنوز در دست احداث اند و آپارتمان‌های آن‌ها هنوز قابل سکونت نیستند.

پرطرفدارترین فازهای پردیس تهران

هریک از فاز‌های پردیس تهران ویژگی‌های خاص خود را دارند، اما به طور کلی فازهایی که قدمت بیشتری دارند به دلیل گستردگی امکانات و سازه‌هایی با کیفیت بهتر، طرفداران بیشتری دارند. پرطرفدارترین فاز‌های پردیس تهران، فاز ۱، ۲، ۳ و ۴ هستند. بافت این فاز‌ها را خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌های چند سال ساخت تشکیل می‌دهند، البته باید گفت بخشی از فاز ۳ پردیس شامل آپارتمان‌های مسکن مهر و مجتمع‌های مسکونی است. املاک در این چهار فاز علاوه بر متراژ‌ بالا، سطح قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر فاز‌های پردیس دارند.

بخش اعظم فاز ۸ را آپارتمان‌های مسکن مهر تشکیل می دهند که به دلیل قیمت مناسب با استقبال زیادی رو به رو شده‌اند، اما امکانات این فاز هنوز برای سکونت کافی نیست. فاز ۱۱ پردیس شامل دو بخش شمالی و جنوبی است که پروژه ساخت مسکن مهر آن را شرکت ترکیه‌ای به‌نام کوزو به عهده گرفته و تا‌کنون بخشی از آپارتمان‌ها را تحویل داده است. ساختمان های ساخته شده این شرکت از کیفیت سازه‌ای خوبی برخوردار هستند و با توجه به قیمت مناسب این آپارتمان‌ها، احتمال دارد فاز ۱۱ نیز در آینده‌ای نزدیک در بین فاز‌های پرطرفدار پردیس قرار بگیرد.

خرید آپارتمان سند‌ دار در پردیس تهران

املاک در پردیس به ویلا، آپارتمان شخصی‌ساز و آپارتمان‌های تعاونی‌ساز تقسیم می‌شود. آپارتمان‌هایی که عموماً بیش از ۸ واحد دارند و توسط یک تعاونی، ارگان یا سازمان و... ساخته شده‌اند، آپارتمان‌های تعاونی‌ساز هستند که می‌توانند دارای سند و یا سند‌ تعاونی باشند. اغلب افراد علاقمند به خرید ملک‌هایی دارای سند ملکی هستند، اما آپارتمان‌های پردیس که دارای سند هستند معمولا نوساز نبوده و حدود ۱۵-۱۰ سال از سن آن‌ها می‌گذرد. برای خرید آپارتمان سند دار در پردیس، باید پیش از اقدام به خرید از وجود سند اطمینان حاصل کنید و چنانچه علاقمند به خرید آپارتمان در پردیس با وام هستید، می‌توانید آپارتمان‌های سند دار زیادی که فروش با وام دارند را پیدا کنید.

البته اشاره به این نکته ضروری است که سند تعاونی، مشکلی بر سر راه فروش و خرید آپارتمان در پردیس ایجاد نمی‌کند و هنگام معامله، تنها کافیست به دفتر املاک در پردیس مراجعه نموده و معامله را نزد فردی مطلع انجام دهید.

خرید آپارتمان ۵۰ و ۶۰ متری در پردیس

در بین املاک پردیس، ویلاها و آپارتمان‌های شخصی ساز عموماً متراژ بالاتری نسبت به آپارتمان‌های تعاونی‌ساز همچون مسکن مهر دارند. با این وجود استقبال و علاقمندی خریداران به خرید آپارتمان ۵۰ و ۶۰ متری در پردیس بیشتر است. آپارتمان‌های تعاونی‌ساز و با متراژ کم بطورکلی قیمت مناسب‌تری دارند و در این ساختمان‌ها امکاناتی همچون پارکینگ، آسانسور و انباری و گاهی مشاعاتی همچون حیاط، وجود دارد و اغلب آپارتمان‌ها یک خوابه هستند. برای خرید این آپارتمان‌ها که عموماً بین متری ۵ میلیون تومان تا ۱۰میلیون تومان قیمت دارند، می توان از بین مجتمع‌ها و آپارتمان‌های تعاونی‌ساز که سند ملکی یا سند تعاونی دارند انتخاب کنید.

امکانات پردیس و دسترسی‌های آن

اغلب امکانات شهر پردیس در فازهای قدیمی‌تر آن یعنی فاز ۱، ۲، ۳ و ۴ متمرکز شده است و امکانات در بخش‌های دیگر این شهر در حال پیشرفت و گسترش است، البته امکانات سکونت در اغلب بخش‌های این شهر وجود دارد.

پردیس دارای تعدادی مرکز آموزشی همچون مدرسه، مرکز فرهنگی همچون کتابخانه و آموزشگاه های گوناگون است که از آن میان می‌توان به مدرسه پسرانه استاد شهریار و مجتمع آموزشی منتظران قایم (عج) و همچنین به مرکز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس اشاره کرد.

پردیس دارای مراکز درمانی متعدد همچون بیمارستان، درمانگاه و داروخانه است، از بیمارستان‌های آن می‌توان به بیمارستان تخصصی شفا پردیس اشاره کرد.

مراکز خرید متعدد، بانک‌ها، بوستان‌ها و مراکز تفریحی و باشگاه‌های ورزشی از دیگر امکانات رفاهی پردیس است. همچنین در شهر پردیس تعداد زیادی مسجد وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به مسجد جامع بزرگشهر پردیس و مسجد الزهرا اشاره کرد.

tehrancity