محله های مرتبط

خرید آپارتمان در مهرشهر

مهرشهر محله‌ای اعیان‌نشین در کرج است که تا سال ۱۳۷۹، شهری مستقل از کرج بوده است، اما امروزه مهرشهر نام منطقه‌ ۴ و منطقه ۱۲ شهرداری کرج است. این منطقه دارای تعدادی بلوار اصلی به‌ نام‌های بلوار ارم، بلوار شهرداری (چهارباندی)، بلوار امیرکبیر، بلوار دانش، بلوار ولیعصر و بلوار آزادی است. محدوده‌ی مهرشهر، از شمال اتوبان کرج-قزوین، از شرق جاده ماهدشت، از غرب جاده پیام و از جنوب، انتهای کیانمهر و تا محدوده فرودگاه بین‌المللی پیام کرج است.

بافت مهرشهر را اغلب ویلاهای چند سال ساخت و آپارتمان‌های نوساز تشکیل می‌دهند که معماری خاص و زیبایی دارند. بافت لوکس، قیمت ملک مناسب تر از تهران، نزدیکی به تهران، آب و هوای خوب و امکانات مناسب از دلایل علاقه بسیاری از افراد به خرید آپارتمان در مهرشهر کرج است.

مهرشهر، دارای ۵ فاز است که فاز ۱، ۲ و ۳ آن فاز‌های گران و اعیان‌نشین محسوب می شوند. قیمت خرید آپارتمان در مهرشهر از حدود ۳۲۰ میلیون تومان آغاز و تا ۱۱ میلیارد تومان می‌رسد. سطح قیمت پنت‌هاوس در مهرشهر کرج که واحد‌هایی با متراژ و امکانات بالا هستند، در حدود متری ۳۰ میلیون تومان است. متراژ ویلاها در مهرشهر کرج از ۱۵۰ متر شروع می‌شود و محدوده‌ی قیمتی آ‌ن‌ها از ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تا ۲۸ میلیارد تومان است. این قیمت‌ها بستگی به منطقه و فاز قرارگیری ساختمان و متراژ و امکانات آن دارد.

بهترین محله‌ های کرج برای خرید آپارتمان

کرج، محله‌های زیادی دارد که هر‌کدام ویژگی خاص خود را دارند و همچون سایر شهر‌ها، کرج هم محله‌های لوکس و گران با امکانات زیاد و محله‌های ارزان‌تر دارد. بر اساس آمار دفاتر املاک و میزان فروش آپارتمان‌های مسکونی، عظیمیه، جهانشهر و مهرشهر از بهترین محله‌ های کرج برای خرید آپارتمان‌اند که قیمت ملک در این محله‌ها نسبت به سایر محله‌های کرج بالاتر است. البته این نکته قابل ذکر است که می‌توان از طریق پیش خرید آپارتمان در کرج، هزینه خرید آن را کاهش داد.

از ویژگی‌های عظیمیه می‌توان به قرارگیری در دامنه کوه و مجاورت با رودخانه چالوس و همچنین بالا بودن سرانه‌ فضای سبز در این محله اشاره کرد که سبب شده محله‌ای خوش آب و هوا باشد، همچنین بافت این محله را اغلب خانه‌های ویلایی با متراژ بالا تشکیل ‌می‌دهند. جهانشهر نیز دارای فضای سبز زیادی است، و از امکانات شهری بارز آن وجود مراکز درمانی زیاد است. بافت جهانشهر اغلب آپارتمان‌های نوساز است و همچنین فرمانداری کرج در این محله قرار دارد که سبب افزایش اهمیت جهانشهر شده‌ است. مهرشهر نیز محله‌آی گران و خوش‌ آب و هوا در کرج است که دلیل آن باغ سیب مهرشهر و همچنین تعداد زیاد باغ‌های اطراف مهرشهر است. این محله‌ها، پرطرفدارترین محله ‌های کرج برای خرید آپارتمان هستند.

امکانات محله مهرشهر و دسترسی های آن

محله مهرشهر از امکانات مناسبی برای سکونت برخوردار است. این محله دارای تعداد زیادی مرکز آموزشی از قبیل مدارسی همچون دبستان امام حسن مجتبی (ع) و متوسطه دوره اول شهید چمران، و همچنین آموزشگاه‌های مختلف همچون آموزشگاه‌های زبان، آموزشگاه‌های هنر و... است.

مراکز درمانی این محله شامل بیمارستان‌هایی همچون بیمارستان ثارالله و بیمارستان ارم و همچنین چندین کلینیک تخصصی و درمانگاه و داروخانه است.

در محله مهرشهر تعداد زیادی فروشگاه و مرکز خرید و همچنین بازار میوه و تره‌بار برای رفع نیاز ساکنین وجود دارد، علاوه بر این، شعبه‌ای از فروشگاه رفاه و مراکز خرید بزرگی همچون مجتمع تجاری پارس، مرکز خرید رویال و مرکز خرید مبنا در این محله قرار دارند.

مساجد این محله شامل مسجد ابوالفضل، مسجد امیر‌المومنین و... است. همچنین در این محله مراکز دولتی همچون مرکز خدمات جامع سلامت شهدای مهرشهر و شعب بانک‌ها، اماکن تفریحی و تاریخی همچون باغ سیب مهرشهر،کاخ مروارید، پارک هامون، پارک شهرک دریا، پارک شهروند و... و همچنین چندین باشگاه ورزشی وجود دارد. درنتیجه با توجه به امکانات گسترده‌ی مهرشهر، افرادی که متقاضی خرید آپارتمان در مهرشهر هستند می‌توانند با خیالی آسوده ملک مورد‌نظر خود را انتخاب کنند.

از دسترسی‌های مهرشهر می توان به جاده ماهدشت و اتوبان کرج-قزوین اشاره کرد. خروجی مهرشهر از اتوبان تهران-کرج، با خروجی کرج متفاوت است و جلوتر از آن قرار دارد. در مهرشهر ایستگاه مترو وجود ندارد اما می توان توسط تاکسی، از ایستگاه متروی کرج به این محله رسید.

tehrancity