محله های مرتبط

خرید آپارتمان در کرج

کرج، مرکز استان البرز است که در سال ۱۳۸۹ به عنوان یک استان مستقل در مجلس شورای اسلامی تصویب و از تهران جدا شد. این شهر در حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد و امروزه بیشترین میزان مهاجرت، به شهر کرج انجام می شود که علت آن را می‌توان دسترسی مناسب به تهران، ترافیک کمتر، آب و هوای بهتر و همچنین مناسب‌تر بودن قیمت مسکن در کرج نسبت به تهران، دانست. با افزایش مهاجرت‌ها به کرج، این شهر در حال پیشرفت و گسترش است و در‌نتیجه افراد بیشتری خواهان خرید آپارتمان در کرج هستند.

آژانس های املاک کرج

تعداد آژانس‌های املاک در شهر کرج بسیار زیاد است و افرادی که متقاضی خرید ملک و یا رهن و اجاره آپارتمان در کرج هستند می‌توانند از راهنمایی این آژانس‌های املاک استفاده کنند. به عنوان نمونه می‌توان به مسکن موسوی و املاک باقریان در فردیس،‌ املاک فیروز‌بخت و املاک میفا در گلشهر، املاک بزرگ ۸ و املاک بزرگ دی در گوهردشت و... اشاره کرد.

پرطرفدارترین محله‌ های کرج

پرطرفدار‌ترین و البته گران‌ترین محله‌ها در کرج عظیمیه، جهانشهر و مهرشهر هستند. محله عظیمیه محله‌ای لوکس است که فضای سبز بسیاری دارد و به همین دلیل قیمت ملک در این محله بالاست و به نوعی محله اعیان‌نشین محسوب می شود؛ جهانشهر و عظیمیه هردو در منطقه ۱ شهرداری کرج قرار دارند و در این دو محله متراژ آپارتمان‌ها از ۱۰۰ متر‌مربع بیشتر است. مهرشهر نیز از محله های گران‌قیمت و در عین حال آرام و امن کرج محسوب می شود که در اطراف آن باغ‌های فراوانی وجود دارد. برخلاف دو محله دیگر در مهرشهر می‌توان آپارتمان‌های ۱۰۰-۵۰ مترمربع نیز برای سکونت پیدا کرد. این دو محله علاوه‌بر آب و هوای خوب و امکانات بسیار مناسب، از بافت شهری زیبایی نیز برخوردارند. سطح قیمت ملک در این محله‌ها متفاوت است، اما به طور کلی قیمت آپارتمان در این سه محله در محدوده‌ ۴۰۰ میلیون تومان تا ۱۱ میلیارد تومان قرار می‌گیرد که بستگی به امکانات و ویژگی‌های ساختمان دارد.

در مقابل محله هایی همچون حصارک بالا، حصارک پایین، باغستان غربی، شاهین ویلا و... به تازگی آغاز به پیشرفت کرده‌اند و در‌نتیجه قیمت ملک در این محله‌ها پایین است، به عنوان مثال در محله شاهین ویلا می‌توان آپارتمان نوساز در محدوده قیمتی متری ۴ میلیون تومان تا متری ۸ میلیون تومان نیز خریداری کرد.

بنابراین برای خرید و حتی رهن و اجاره آپارتمان در کرج، علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های ملک مورد نظر، باید محله و موقعیت ملک را مورد بررسی قرار داد و براساس امکانات مورد‌نیاز و دسترسی‌های محله و همچنین امکان پیشرفت‌ آن، اقدام به خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری کرد.

امکانات کرج و دسترسی های آن

یکی از علل بالا بودن میزان مهاجرت‌ها به کرج، نزدیکی این شهر به تهران است که با احداث بزرگراه‌ها، دسترسی کرج به تهران و همچنین به سایر شهر‌های اطراف به سهولت امکان‌پذیر است. مجاورت استان البرز از شمال به مازندران، از غرب به قزوین، از جنوب به مرکزی و از شرق به تهران است. از بزرگراه‌های برون‌شهری مهم کرج می توان به آزاد‌راه تهران-کرج، مسیر کرج-هشتگرد، مسیر کرج-چالوس، مسیر کرج-شهریار و... اشاره کرد. از دیگر دسترسی های برون‌شهری کرج می توان به خط مترو تهران-کرج و همچنین فرودگاه بین‌المللی پیام اشاره کرد. کرج علاوه بر سامانه اتوبوسرانی کرج و حومه، دارای 6 خط متروی درون‌شهری است که هنوز در حال گسترش است.

 کرج شهری در حال پیشرفت است که امکانات سکونت در آن برای ساکنین بسیار مناسب است. این شهر دارای تعداد زیادی بیمارستان همچون بیمارستان البرز، بیمارستان قلب شهید رجایی و...، تعداد زیادی مرکز آموزش عالی و مرکز پژوهشی همچون دانشگاه علوم‌ پزشکی البرز، دانشکده خوارزمی پردیس کرج، پژوهشگاه مواد و انرژی و...، تعداد زیادی ورزشگاه، مکان تاریخی و فرهنگی، جاذبه گردشگری، مرکز خرید و... است که موجبات رفاه ساکنین کرج و همچنین جذب گردشگر را فراهم می‌کند و دلیل علاقمندی و جلب نظر بسیاری از افراد برای مهاجرت و خرید آپارتمان در کرج شده است.

tehrancity